MİSYONUMUZ, YARATICILIĞIMIZ İLE SİZLERE UYGUN ÇÖZÜMLER SUNMAKTIR.

Yazımıza İşimizin tanımını yapmakla başlamak istiyoruz: Gelişen teknoloji ile birlikte bir birinden farklı birçok kelimeler hayatımıza girmekte. Daha öncesinde gelişi güzel verilen isimlerden dolayı kullanıcılar yenilik adına daha etkileyici isimleri kullanmaktalar. Son zamanlarda bir birinden farklı ajanslar kurulmuştur. Creative Ajans hizmeti fikir ve temaya dayalı ürünlerdir. Verilen ürünün içeriğinden çok birey, toplum, kurum vs. üzerinde bırakacağı etki daha önemlidir. Creative Ajans alternatifsiz çalışır, yani Creative ajansın yaptığı işi başka bir ajansa yaptıramaz ve uzun vade de etkisini göremezsiniz.. Dijital pazarlama ajansı, sosyal medya ajansı, mobil pazarlama ajansı ve Creative Ajans gibi bir birinden farklı ajanslar günümüzde yerlerini almıştır. Peki her defa adından söz ettiren ve vazgeçilmeyen Creative Ajans nedir, neler yapar?

Öncelikle CREATİVE ne demektir biraz işin özüne inelim.

Anlayacağınız üzere CREATİVE (Kreatif) yaratıcı, neden olan, oluşturan anlamına gelir. Burada bahsedilen “yaratıcılık” ilahi bir düzeyde değil insani bir düzeyde olduğunu bilmeliyiz. İş hayatında yaratıcılığın ufku geniş, sınırı yoktur. Üretilen ürün veya hizmet de yaratıcı nitelik taşır.

Aslında CREATİVE (KREATİF) AJANS sermayesi zihinsel, düşünsel emeğe dayanan insanların fikir üreterek görsel değer kattığı bir sektördür.

Normal ajanslar, müşteriden gelen briefe göre birebir iş yaparken, Creative Ajans markaların, satış, genel, vb. müdürlerin yapamayacağı işleri yaparlar. Creative Ajans firmaların düşünmediği fikirleri üreterek markaları inanılmaz yerlere taşır.

Creative ajanslar genelde sosyal medyada ve internette virüs gibi yayılacak ürünler yaratmakla ünlülerdir. Onlar hiç beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtır ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede pazar gücü toplarlar.

Creative Ajans özetle müşterisinin – müşterisine ulaşmasını onunla doğru iletişim kurmasını sağlayan bir üreticidir.

Creative ajansın yaptığı iş temelde budur.

Öncelikle müşterilerimizin hedefleri, finansal beklentileri ve karakteri anlaşılır.

Daha sonra müşterinin ihtiyaç duyduğu hizmet ve bütçeyle ilgili fikir üretimi (creative süreç) yapılır. Bu fikir tasarımla, sunumla alakalı, kurgu, video, web sitesi gibi kanallardan hangisi uygunsa o doğrultuda planlanır.

Yalnız Creative ajansla çalışıyorsanız göz ardı edemeyeceğiniz tek altın kural; Creative Ajans hiçbir zaman ürün satmaz

Sizce de uzun bir sürece yayılabilen fikirlerin fiyatı tartışılır mı? Bence paha biçilemez…

Şöyle düşünelim;

Bütçe neyse iş de odur mantığıyla bir yol izlenir, fikir aşamasına geçilir. Sonuçta 5.000,00 TL tutarındaki bir işe ayrılan emekle 100.000,00 TL tutarındaki bir işe ayrılan emek tartışmasız farklıdır. Ortaya koyulan emek arttıkça üretilen fikrin kalitesi de artar. O nedenle Creative Ajansla pazarlık etmeden önce tekrar düşünün demekten geri alamıyorum kendimi.

Artık her işletme, kurum ve birey olarak Düzenli çalışacağınız bir Creative Ajans bulma vaktidir.

Tabi ki iş hayatında profesyonellik çerçevesinde benimsediğiniz tüm kurallar Creative Ajansla çalışırken de geçerli olmalı.

Creative Ajans’la çalışırken kararlarınız net olmalı. İlk başta vermiş olduğunuz brief doğrultusunda tüm fikirler üretiliyor ve bu süreç doğrultusunda yol alınıp izleniyor. O yüzden en ufak bir karar değişikliği tüm çalışmaların çöp olmasına sebep olabilir. Sanıyoruz ki bu durumla karşılaşmak istemezsiniz.

Birazda Creative Web Tasarım ajansının çalışma ortamından bahsetmek gerekir ise;

Türkiye şartlarında bir adım daha önde kural ve baskının olmadığı, gömlek, kravat kuralı olmayan çalışma saatinin bir kavram olarak kabul edilmediği rahat bir ortama hazırlıklı olun. Yaratıcılığa önem veren ve bu beyin takımını bir araya getiren enteresan yeteneklerin ve kişilerin bir araya geldiği eğlenceli bir çalışma ortamı bulunur. Bu sektöre girenlerin hiçbir zaman başka bir kurumu tercih edemeyeceği yerlerdir.

Merak ettiniz değil mi?

O halde en kısa sürede misafirimiz olun. Bir kahve eşliğinde cretive gün geçirelim.